MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

Технологии Переводчик

ПРО ПРОЕКТ

Ми – українські історики, історіографи, літературознавці, архівісти, археографи, музейники, бібліографи, видавці, IT-спеціалісти та просто небайдужі.

Ми об'єднали наші зусилля для того, щоб розказати світу про Михайла Грушевського – визначного українського вченого, громадського, політичного і державного діяча.

Ми свідомі того, як багато написано самим Грушевським, як багато написано про нього, та – водночас – як мало з того всього широким загалом прочитано і як багато про Грушевського досі невідомо.

У грушевськознавстві – а так з 1960-х років з легкої руки проф. Любомира Винара був означений новий напрямок спеціальних історичних досліджень – існують певні проблеми бібліографічного, методологічного та тематичного характеру, що ускладнює як дослідницьку, так і популяризаційну роботу.

Оригінальні прижиттєві публікації праць М. Грушевського часто-густо недоступні через їх раритетність. Сучасні публікації виходять дуже скромними, якщо не сказати мізерними, накладами, здебільшого не розміщуються у вільному доступі в Інтернеті, і це в якійсь мірі утруднює доступ до них.

До того ж маємо велике число праць, в яких дослідники різного фахового рівня спрямовують увагу на одні й ті самі теми, повторюють один за одним ті самі положення, цитують ті самі документи, часом "відкриваючи" те, що вже давно було виявлено, опубліковано і проаналізовано.

Тому ми як науковці-грушевськознавці поставили собі надзвичайно амбітну мету: зібрати, систематизувати та представити у вільному доступі весь масив джерел та літератури із грушевськіани.

Зрозуміло, що це не одномоментне завдання. Наш проект розрахований на багато років.


Оновлення інформації архіву:

   АНОНСИ

Поступово, день за днем, ми розміщуватимемо у вільному доступі:

  • всі відповідно систематизовані праці М. Грушевського у pdf-копіях (у всіх виданнях, передруках та перекладах), із сучасним бібліографічним описом, індексами ілюстрацій, імен, покажчиків тощо (блок "Бібліотека", розділ "Праці М. Грушевського");
  • всі відповідно систематизовані видання, редаговані М. Грушевським або видані за його участю, у pdf-копіях, із сучасним бібліографічним описом (блок "Бібліотека", розділ "Видання, редаговані М. Грушевським або видані за участі М. Грушевського");
  • всі відповідно систематизовані праці про М. Грушевського, у тому числі рецензії на його роботи та на редаговані ним видання (блок "Бібліотека", розділ "Грушевськіана");
  • систематизовані реєстри архівних документів та матеріалів, на основі яких буде сформована база електронних образів цих документів відповідно до чинного архівного законодавства (блок "Архіви");
  • різноплановий ілюстративний матеріал (фотографії, портрети, шаржі/карикатури), зображення меморіальних побутових речей, меморіальних місць тощо (блок "Галерея").
  • На основі розміщених у цих блоках даних формуватимуться:

  • хроніка життя та діяльності М. Грушевського (блок "Хроніка життя та діяльності");
  • електронні тематичні виставки (блок "Електронні колекції");
  • меморіальна карта (блок "Меморіальна карта").
  • Актуальну інформацію – анонси, повідомлення про нові видання, конференції, лекції, захисти дисертацій тощо – ми розміщуватимемо у блоці "Новини грушевськознавства".

    Ми не робимо з Грушевського ікону. Навпаки. Нашою метою є представлення різноманітної та різнопланової інформації про Михайла Грушевського як про людину, вченого, політика.

    Читайте, аналізуйте, досліджуйте!


    Всі права захищені ©

           

    Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна